
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Orange |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 600 nm to 605 nm |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03646
Ext.Price$0.03646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03646 | $0.03646 |
| 10 | $0.01823 | $0.18230 |
| 50 | $0.01402 | $0.70100 |
| 100 | $0.01251 | $1.25100 |
| 500 | $0.01116 | $5.58000 |
| 1000 | $0.01019 | $10.19000 |
| 3000 | $0.00931 | $27.93000 |
| 5000 | $0.00868 | $43.40000 |
| 10000 | $0.00809 | $80.90000 |
| 30000 | $0.00754 | $226.20000 |
| 50000 | $0.00703 | $351.50000 |
